وبلاگی درباره بیماریهای رایج و درمان جدید آنها و معرفی بهترین پزشکان و متخصصان

دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

کودک و نوزاد شما در صورت داشتن مشکلاتی نظیر اختلال خواب ، اختلال حرکتی ، مشکل تکلم ، تشنج در خواب ، صرع ، تشنج ، بیش فعالی ، افسردگی ، اضطراب ، فلج مغزی ، میکروسفالی ، بزرگ بودن دور سر نوزاد ، اتیسم ، میگرن ، سردرد ،نقص توجه ، هیپوکسی نیاز به معاینه و تشخیص سریع بیماری دارد تا در سنین پایین درمان لازم شروع شود .

دکتر آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان هستند که افتخارات زیادی در کنار پروفسور سمیعی در زمینه کودکان کسب کرده اند

آدرس سایت : http://draghamohammadpour.com

ایشان کلینیکی در تهران تاسیس کردند که به صورت تخصصی در زمینه مغز و اعصاب به نام کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر فعالیت دارند.

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1398 ساعت 12:3 توسط نیما ا بدون نظر

 

 

با توجه به شیوع ریزش موی ارثی در جمعیت نرمال و اثر آن در زندگی اجتماعی و اختلال روحی افراد درمان آن اهمیت زیادی پیدا می کند ، PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) اخیراً در درمان ریزش موی ارثی بسیار مشهور شده است.

  • پی آر پی PRP چیست؟

پی آر پی PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) از خون وریدی خود فرد گرفته می شود و به خودش نیز تزریق می گردد ، در نتیجه احتمال انتقال عفونت و واکنش آلرژیک وجود ندارد. خون وریدی حدود 10 سی سی از فرد گرفته می شود و در درون کیت های خاصی ریخته شده و با دور مشخص سانتریفیوژ می شود.

 

پی آر پی

 

پی آر پی PRP  آماده شده حاوی مقادیر زیادی فاکتورهای رشد مختلف و پروتئین هست که باعث تحریک و ترمیم بافت می شود و نقش مهمی در رشد فولیکول موایفا می کنند.

  • چگونگی انجام دادن پی آر پی PRP :

فاصله انجام یک ماهه است و تعداد دفعات انجام در مطالعات مختلف متفاوت بوده، اغلب در سه نوبت می باشد که بعد از آن بیمار در فواصل سه ماهه ویزیت می شود و در صورت نیاز مجدداً PRP استفاده می شود.

 

ریزش مو

 

  • بهترین زمان قضاوت برای تاثیر PRP چهار ماه بعد از انجام اولین نوبت است.

  • عوارض بعد از انجام دادن پی آر پی  PRP :

عوارض PRP شامل درد در محل تزریق، خارش بعد از انجام، پوسته ریزی و سردرد گذرا و گاهی حتی تشدید موقت ریزش موها می باشد که ظرف یک ماه بهبود می یابد ، عوارض ماندگار و جدی در تزریق PRP وجود ندارد.

به نظر می رسد که پی آر پی PRP در حال حاضر در کنار درمان دارویی برای درمان آندروژنیک آلوپسی یک درمان خوب و موثر می باشد.

 

برگرفته از مقالات متخصص پوست

+ نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم بهمن 1398 ساعت 16:0 توسط نیما ا بدون نظر